بورس و فرابورس

افراد فاقد دانش بورسی با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها از ریسک خود بکاهند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به مردم توصیه کرد تا به جای سرمایه‌گذاری مستقیم در بازارسرمایه از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتصاد از سازمان بورس و اوراق بهادار، «مجید عشقی» به شیوه درست سرمایه گذاری در بورس برای کسب بازدهی معقول از این بازار اشاره کرد و گفت: خرید سهام نیازمند دانش حرفه‌ای، تجزیه و تحلیل اطلاعات وسیع و پیچیده‌ای بوده و طبیعی است برخی از مردم به دنبال فراگیری چنین دانشی نرفته باشند.

وی  افزود: بر این اساس نباید میلیون‌ها نفر سهامداران حقیقی را درگیر اصول علمی و پیچیدگی‌های بازار کنیم. به طور کلی کانال های فاقد مجوز موجود در فضای مجازی، سهامداران را به سمت خرید سهم های خاصی هدایت می‌کنند که به نفع مردم نیست و منجر به آن شده تا بسیاری از افرادِ دنباله روی این گروه ها متحمل زیان شوند.

عشقی اظهار کرد: در کنار سیاست‌های فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی که در دستور کار سازمان بورس قرار گرفته است، سریع‌ترین راهکار حل این مشکل و جلوگیری از ضرور و زیان های احتمالی، ورود مردم عادی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. روشن

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: سازمان بورس بر این صندوق‌ها نظارت دارد و از این پس نیز نظارت‌ها هوشمندانه‌تر خواهد شد.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *