استان هابازرگانیفناوری

سامانه هوشمند شهرسازی «زیما» منطقه آزاد چابهار رونمایی شد

سامانه هوشمند شهرسازی «زیما» طراحی شده در منطقه آزاد چابهار همزمان با سفر مرتضی بانک مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور رونمایی شد، هوشمندسازی و شفافیت در ارائه خدمات شهری ازجمله دستاوردهای برجسته این سامانه اختصاصی است.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتصاد به نقل از ایرنا،معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار روز چهارشنبه در حاشیه مراسم رونمایی این سامانه داشت: سامانه هوشمند شهرسازی با عنوان زیما یک سامانه اختصاصی سازمان منطقه آزاد چابهار است که با اهدافی چون شفاف‌سازی فعالیت‌های شهرسازی، هوشمند کردن خدمات شهری و مدیریت و نظارت هوشمند بر فرآیند واگذاری در منطقه آزاد طراحی و اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مأموریت‌های سازمان منطقه آزاد واگذاری زمین یا پذیرش طرح‌های سرمایه‌گذاری است، افزود: هرکدام از این طرح‌های سرمایه‌گذاری روی قطعه‌ای زمین اجرا می‌شود و طبیعتا نمی‌توان حجم بالای این تقاضاها و واگذاری‌ها را با پرونده‌های کاغذی مدیریت کرد.

وی گفت: سیستم سنتی و دستی برای مدیریت این پروژه‌ها، کارکردها و پیشرفت فیزیکی آن‌ها کارآمدی نداشته و باید سامانه‌ای به‌صورت یکپارچه امور را مدیریت کند که سامانه زیما همین کارکرد را دارد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: این سامانه تحت وب بوده و از هرکجا می‌توان وارد این سامانه شد و هر سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی هم می‌تواند با دریافت نام کاربری و رمز عبور از واحد مدیریت شهرسازی سازمان منطقه آزاد وضعیت زمین‌های قابل‌واگذاری را مشاهده کند و هر یک از صاحبان پروژه ها نیز از وضعیت زمین پروژه خود مطلع شوند.

اسدی تصریح کرد: سامانه هوشمند زیما از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند داخلی طراحی‌شده و سپس با توجه به اقتضائات و قوانین منطقه آزاد چابهار بومی‌سازی شده است.

وی تاکید کرد: سامانه زیما برای منطقه آزاد چابهار به‌روز شده و اکنون می‌توان گفت که این سامانه اختصاصی برای منطقه آزاد چابهار است.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *