فناورینفت و پتروشیمی

جلوگیری از انفجارهای ناخواسته درچاه‌های نفت و گاز با محصول دانش‌بنیان

یک شرکت دانش بنیان با استفاده از توان متخصصان خود موفق به طراحی و تولید سیستم دانش بنیان شده است که می تواند از انفجار ناخواسته در عملیات مشبک سازی چاه های نفت و گاز جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتصاد به نقل ازمعاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمیدرضا رفیعی زاده مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: این محصول در عملیات‌های مشبک‌کاری در چاه‌های نفت و گاز برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات کاربرد دارد. با توجه به اینکه چاشنی‌های الکتریکی به امواج رادیویی و بارهای الکتریکی ساکن حساس هستند این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که امواج را در مدار خود تخلیه می‌کند و مانع رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی می‌شود، این محصول ریسک و خطرات عملیات‌ها را کاهش می‌دهد.

وی افزود: در این مجموعه همچنین طراحی، ساخت و تعمیر ابزارهای الکترونیکی درون‌چاهی و سرچاهی مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هدف گیری شد. این ابزار با فناوری بالا در زمینه اندازه‌گیری دما و فشار درون‌چاهی کاربرد دارد.

رفیعی زاده بیان کرد: این محصول یک ابزار درون چاهی است که برای اندازه‌گیری فشار و دمای چاه‌های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد که اطلاعات دما و فشار را در خود ذخیره می‌کند و پس از روی سطح آمدن، اطلاعات مورد نظر از آن بازیایی می‌شود.

وی افزود: این شرکت دانش بنیان به دنبال کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت‌های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین‌المللی است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تصریح کرد: استفاده از آخرین استانداردها و ضوابط اجرایی، بهره‌گیری از فناوری نوین، ارائه ایده‌های خلاق، بهره‌گیری از دانش و تجارب متخصصان و کارشناسان، ارتقای کیفیت، تقویت تولید، توزیع و فروش و صادرات به کشورهای هدف با کمک توسعه ارتباطات قوی و توسعه فناوری مهم‌ترین هدفی است که در شرکت پیگیری می‌شود.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته