فناوری

ایده‌های توسعه رایانش ابری حمایت می‌شوند

«ایجاد زیرساخت‌های پردازش ابری» عنوان فراخوانی برای حمایت از شرکت‌های منتخب فعال در این حوزه است.

به گزارش پیام آوران اقتصاد به نقل از مرکز ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی این فراخوان  منتشر شد و در آن از تمام شرکت‌ها و موسسات فناور که دارای توانمندی در این حوزه هستند، دعوت شده است تا برای ایجاد زیرساخت‌های پردازش ابری با ظرفیت حداقل ۲۰۰۰ ترافلاپس، طرح‌های خود را ارائه دهند.

شرکت‌های توانمند می‌توانند، پروپوزال‌های خود را ارسال کنند و در نهایت شرکت‌های منتخب، مورد حمایت قرار می‌گیرند. «نوع کارت‌های پردازشی به همراه ظرفیت پردازشی هر کدام باید در پروپوزال ارسالی» اعلام شود. آخرین مهلت ارسال پروپوزال برای شرکت در این فراخوان، ۲۶ آذر ماه سال جاری است

  • پردازش ابری یعنی نگه‌داری و دسترسی به داده‌ها و برنامه‌ها به‌جای اینکه فقط به رایانه شما محدود باشد، در سراسر اینترنت در دسترس قرار بگیرد.

به زبان ساده، کاربرد پردازش ابری آن است که بتوانیم تمام داده‌ها، اطلاعات و برنامه‌های خود را در درون اینترنت آپلود کنیم. ابرها خدماتی از جمله سرورهای ذخیره‌سازی اطلاعات، پایگاه‌های داده، شبکه نرم افزار و تجزیه و تحلیل را از طریق فضای ابری ارائه می‌دهند. پردازش ابری در حال حاضر و در آینده نیز، نقشی انکار‌ناپذیر در زمینه توسعه فناوری‌های مختلف به ویژه فناوری‌های مرتبط با اطلاعات و ارتباطات بازی خواهد کرد.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *