استارت آپاستان هاباشگاه کارآفرینانیادداشت

ایجاد شغل برای یک هزار نفر در صنایع مس استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل شستا در سیستان و بلوچستان خبر داد: ایجاد شغل برای یکهزار نفر در صنایع مس استان

مدیرعامل شستا در سفر به استان سیستان و بلوچستان از تلاش برای ایجاد اشتغال یک هزار نفر در صنایع مس سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد رضوانی فر در نشست جمع‌بندی سفر به سیستان و بلوچستان که امروز برگزار شد، گفت: یکی از فرصت های سرمایه گذاری در استان سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری و ایجاد کارخانه فرآوری در محدوده‌ معدنی جنگجا نیمروز است که در همین ارتباط آمادگی داریم تا با سرمایه گذاری فاز اول کارخانه فرآوری مس را ایجاد کنیم. 
وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد انجام سرمایه‌گذاری های زودبازده از جمله گلخانه و دامپروری در استان هستیم و طی بازدیدی که از محل گلخانه های چاه نیمه زهک داشتیم زیرساخت برای اجرا آماده است.
رضوانی‌فر افزود: کنسرسیومی با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای اجرای پروژه‌های زودبازده و سرمایه گذاری در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری و گلخانه ایجاد شده است، تا بتوانیم در زمینه‌های مختلف از جمله دامپروری و گلخانه سرمایه‌گذاری کنیم.
وی ادامه داد: برای توسعه محدوده معدنی خارستان –بیدستر تفتان شرکت توسعه معادن پارس تامین اقدامات بسیار خوبی انجام داده است که این محدوده منبع  ثروت غنی برای این منطقه خواهد شد و مورد حمایت‌های زیادی قرار گرفته و این پروژه یکی از علمی ترین طرح‌های اکتشافی به حساب می‌آید.
رضوانی‌فر افزود: برای توسعه محدوده معدنی خارستان _بیدستر، ۶۰ کیلومتر جاده دسترسی ایجاد شده و بر مبنای برآورده‌های اکتشافی قطعی، درخواست گواهی کشف به منظور اجرایی کردن فاز اول کارخانه فرآوری (کارخانه استحصال) طی ۱۶ ماه داده شده است.

مدیرعامل شستا تصریح کرد:این شرکت قصد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولید ۵۰ مگاوات برق در منطقه میل نادر، استخراج و فرآوری ماده معدنی تیتانیوم، مس، طلا و دامپروری در سیستان و بلوچستان را دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: تا دوشنبه هفته آینده بر اساس بازدیدهای صورت گرفته از سیستان و بلوچستان، بسته‌های سرمایه گذاری در این  استان ارائه خواهد شد.
گفتنی است: هیاتی مرکب از معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان ها و شرکت های وابسته به این وزارتخانه از دو روز قبل با سفر به سیستان و بلوچستان، ضمن بازدید از طرح های توسعه ای استان، در نشست های تخصصی با مسئولان استانی شرکت کردند.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته