گزارش

افزایش ۱۵ هزار کیلومتری خطوط شبکه‌های توزیع و انتقال برق کشوردر سال گذشته صورت گرفت

طول خطوط شبکه‌های فوق توزیع و انتقال ۶۳ تا ۴۰۰ کیلوولت در سال ۹۸ به میزان ۹۳۴ کیلومتر و شبکه توزیع برق فشار ضعیف و متوسط ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر افزایش یافت که در مجموع ۱۵ هزار و ۶۳۳ کیلومتر افزایش را شامل می‌شود.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آمار تفصیلی صنعت برق ایران در سال ۹۸ حاکی از افزایش ۹۳۳ کیلومتری شبکه‌های انتقال و فوق توزیع و ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتری شبکه توزیع برق کشور است.
بر این اساس در بخش خطوط انتقال ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت ۲۲۲ کیلومتر و خطوط فوق توزیع ۶۳، ۶۶ و ۱۳۲ کیلوولت ۷۱۲ کیلومتر به مدار شبکه برق کشور افزوده شد و طول خطوط شبکه فشار متوسط و ضعیف توزیع نیز به ترتیب ۷۲۹۳ و ۷۴۴۸ کیلومتر افزایش یافت.
این آمار که ویژه مدیریت راهبردی تدوین و از سوی دفتر فن‌آوری اطلاعات، ارتباطات و آمار توانیر انتشار یافته حاکی است طی یک سال گذشته ظرفیت ایستگاه‌های برق در بخش انتقال ۷ هزار و ۶۴۵ مگاولت آمپر، ایستگاه‌های فوق توزیع ۳ هزار و ۲۸۰ مگاولت آمپر و ایستگاه‌های توزیع ۳ هزار و ۱۸۳ مگاولت آمپر افزایش یافته و با نصب ۱۱۹ دستگاه ترانسفورماتور در ۵۷ پست جدید فوق توزیع و انتقال و ۲۳ هزار و ۲۲۴ دستگاه ترانسفورماتور در بخش توزیع همراه بود.
در این گزارش، طول پروژه‌های در دست اقدام خطوط انتقال و فوق توزیع تا پایان دی ۹۸ برابر با ۱۰ هزار و ۵۸۱ کیلومتر و ظرفیت پست‌های در دست اقدام این بخش ۳۷ هزار و ۳۴۹ مگاولت آمپر عنوان شده است، همچنین تعداد ۹۹۵ هزار مشترک جدید طی یک سال گذشته به مشترکان برق کشور افزوده شد و این تعداد با ۲.۸ رشد به ۳۶ هزار و ۶۸۳ مشترک رسید و فروش انرژی نیز با رشد ۴.۷ درصدی به ۲۷۱ هزار و ۹۰۱ میلیون کیلووات ساعت افزایش یافت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن