دیگر اخبارصنعت و معدن

خطوط تولید محصولات ضدکرونایی

دنیای اقتصاد : خط تولید محصولات جدید ضدکرونایی ستاد اجرایی فرمان امام به‌طور همزمان در تهران، اشتهارد و سنندج افتتاح شد.


محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم که صبح روز گذشته (۱۴اسفند) در شرکت نفت پارس و به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به بسیج تمام امکانات ستاد برای مقابله با این ویروس گفت: با بهره‌برداری از این خطوط جدید، روزانه ۱۰۰هزار ماسک، ۳۷۰هزار لیتر مایع ضدعفونی‌کننده، ۳۰دستگاه اکسیژن ساز و ۳هزار لباس مخصوص پزشکان تولید می‌کنیم.

وی افزود: ظرف کمتر از یک هفته تمام امکانات ستاد اجرایی فرمان امام را برای مقابله با کرونا بسیج کردیم و تا چند روز آینده از طریق تولید داخلی و واردات،۵۰میلیون ماسک تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم و کاری می‌کنیم که خلأ عرضه و تقاضا طوری جبران شود که احتکار‌کنندگان اجناسشان را در زباله بریزند. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تولید لباس‌های ایزوله مخصوص پزشکان توسط بنیاد برکت اظهار کرد: در حال حاضر یک جوان کردستانی توانسته با حمایت بنیاد برکت کارخانه خود را تبدیل به کارگاهی برای تولید لباس ویژه پزشکان و پرستاران کند و ماهی ۶۰ هزار دست لباس پزشکی تولید کند.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات صورت‌گرفته تولید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است که قبلا در انحصار آمریکا بوده، ولی امروز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ستاد اجرایی بومی‌سازی شده است. مخبر با اشاره به اقدام اخیر چند کشور اروپایی افزود: برخی دولت‌های اروپایی با خباثت تمام، جلوی واردات اقلام بهداشتی را که خریداری شده و تمام مراحل قانونی بارگیری آنها هم انجام شده بود، گرفتند و این تهدید هم فرصتی برای کشور شد تا بخش زیادی از نیاز کشور از طریق اقدام جهادی برای تولید داخلی تامین شود.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *