مسکن

یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی در کشور شناسایی شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی در کشور شناسایی شده و فهرست آن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گرفته است، سامانه ثبت املاک و اسکان را راهی برای تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسکن معرفی کرد.

محمد اسلامی روز سه‌شنبه در حاشیه آیین عملیات احداث یک‌هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در اسلامشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال مردم برای ورود به سامانه ثبت املاک و اسکان بیان داشت: در مقابل تلاش و تهاجمی که افرادی ناآگاهانه و متاثر از فعالیت ضد انقلاب و کسانی که به سوداگری، تلاطم و سفته‌بازی در بازار مسکن مشغول هستند، مردم استقبال خوبی از ثبت نام در سامانه ثبت املاک و اسکان داشتند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مهلت پیش بینی شده برای اجرای این طرح مناسب است و هم اینک برای تحمل سامانه از آخرین شماره کد ملی نوبت بندی کرده‌ایم.

اسلامی با بیان اینکه مردم باید بدانند که اجرای این طرح به نفع آن‌ها است و امتیازی برای دولت نیست، تاکید کرد: دولت و مجلس باید کاری می‌کردند تا جریان پولی بازار مسکن سامان‌دهی شود و اجرای این طرح نقطه آغازی برای تحقق این مهم است.

وی با اشاره به اینکه منافع سرمایه‌گذاران بخش مسکن با اجرای این طرح به مخاطره نمی‌افتد، گفت: مهم این است که بتوانیم با ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری و سیاست‌گذاری برای خارج کردن پول‌هایی که برای سوداگری است، بتوانیم بازار مسکن را آرام کنیم تا عرضه و تقاضا متعادل شود.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *