فناورینفت و پتروشیمی

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت ۴ قرارداد امضا کرد

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت امروز (دوشنبه) ۲ قرارداد در زمینه خرید تضمینی و ۲ قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتاد به نقل از وزارت نفت، امروز و در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، قرارداد خرید تضمینی ۱۰ پمپ ESP بین این صندوق و شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی ۳۰ مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا شد.

در حوزه قراردادهای مربوط به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و وام قابل تمدید به سهام شرکت‌های استارتاپ‌ نیز امروز این صندوق ۲ قرارداد امضا کرد؛ نخست قرارداد VC هوش مصنوعی در حوزه اچ.‌اس.یی با شرکت فرادید و دوم، قرارداد VC طرح تصفیه EO با شرکت آبان.

بر اساس این گزارش، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تضمین صندوق نفت و خط اعتباری بانک تجارت برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد و تاکنون نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه‌های معطوف به قرارداد به شرکت‌های فناور ارائه شده است.

همچنین در این مراسم، تفاهمنامه سه‌جانبه تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بین شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت و تفاهم‌نامه تامین مالی و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه نیز میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت امضا شد.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته