فناوری

توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیا در پایتخت

تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت توزیع برق تهران بزرگ و یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور با هدف توسعه زیرساخت ارتباطی کنتورهای هوشمند و اینترنت اشیا در پایتخت به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتصاد به نقل از پایگاه خبری شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر)، این تفاهم‌نامه امروزدر حاشیه سومین رویداد «هفته ایران دیجیتال» و ششمین «نمایشگاه اینترنت اشیا ایران امضا شد.

در قالب این تفاهم نامه، ۵۰ هزار نقطه در مناطق تحت پوشش توزیع تهران بزرگ، از فناوری اینترنت اشیاء (IOT) به صورت پایلوت برخوردار می شوند.
این تفاهم نامه با محوریت تامین شبکه ارتباطی مورد نیاز ارائه خدمات کنترل مستقیم بار (DLC) و هوشمندسازی کنتورهای برق و با هدف قرائت کنتورهای مشترکان از راه دور توزیع تهران بزرگ و بر بستر شبکه پیشرفته مخابراتی این اپراتور از طریق روش های مختلف ارتباطی (از قبیل روش های مبتنی بر سیمکارت و یا سایر روش های ارتباطی) به امضای طرفین رسید.
این تفاهم نامه هیچگونه انحصاری برای اپراتور ایجاد نخواهد کرد و توزیع تهران بزرگ همچنان مجاز به دریافت خدمات از سایر اپراتوهای مخابراتی خواهد بود.

این تفاهم نامه امروز میان «حسین صبوری» مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ و «یاسر رضاخواه» مدیرعامل این اپراتور تلفن همراه مبادله شد.

در مراسم تبادل این تفاهم نامه «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و «غلامعلی رخشانی مهر» معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز حضور داشتند.

 ششمین نمایشگاه اینترنت اشیاء (Iotex۲۰۲۱) از روز (دوشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه) به مدت دو روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

 

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته