گزارش

تخصیص ۹۰۰ میلیاردی از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا

تخصیص ۹۰۰ میلیاردی از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا

براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، دستور تخصیص مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مجدد از صندوق توسعه ملی بابت هزینه‌های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا صادر شد.

به گزارش خبرگزاری پیام آوران اقتصاد به نقل از تسنیم، ۱۶ مهرماه سال جاری سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ ۱۰۶۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت هزینه‌های مربوط به مقابله با کرونا از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت پرداخت کرد. برای دومین بار در ماه جاری، امروز ۳۰ مهرماه، محمدباقر نوبخت در ابلاغ دیگری به وزارت بهداشت، دستور تخصیص مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی بابت هزینه‌های مدیریت و مقابله با ویروس کرونا را صادر کرد.

این مبلغ بر اساس دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه باید صرف «جبران کسری درآمد بیمارستان‌های درگیر کرونا و پرداخت کارانه‌های معوق (۷۰۰میلیارد تومان)»، «تامین کیت آزمایشگاهی شناسایی موارد مثبت(۱۵۰میلیارد تومان)»، و «تکمیل و تجهیز ملزومات شبکه بهداشت (۵۰میلیارد تومان)»، شود.

گفتنی است در ابلاغ مبلغ ۱۶۵۰ میلیارد تومان پیشین برای هزینه‌های مربوط به مقابله با کرونا؛ نیز مشخصا ۷۰۰ میلیارد تومان صرفاً برای جبران کسری درآمد بیمارستان‌های درگیر کرونا و پرداخت کارانه‌های معوق اختصاص یافته بود

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *